İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

19.03.2024 Ehliyet SINAV SORULARI

/10

Ehliyethane Deneme Sınavı

Zaman Bitti


Ehliyet Sınav Soruları

Tüm sorular 10

Ehliyet Deneme sınavı

1 / 10

Şekildeki ışıklı trafik işaret cihazında, yeşil ışık ve kırmızı oklu ışık birlikte yanmaktadır.Bu durumda sürücülerin hangisini yapması yanlıştır?

2 / 10

Aşağıdakilerden hangisi tüm karayollarındaki işaretleme standartlarının tesbiti yayınlanması ve kontrolü ile görevlidir.

3 / 10

Aşağıdakilerden hangisi araçlarda gücün kaynağıdır?

4 / 10

Motorlu araçların, sahibi olmayan kişiler tarafından kara yollarında sürülmesi ve sürülmesine izin verilmesi yasaktır. Verilen ifadede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?

5 / 10

Şekildeki yol bölümünde görülen trafik işaret levhası, sürücüye hangisini bildirir?

6 / 10

Ticari amaçla yük taşımacılığı yapan ve azami ağırlığı 3,5 tonu geçen araçların şoförleri ile ticari amaçla yolcu taşımacılığı yapan ve taşıma kapasitesi şoförü dahil 9 kişiyi geçen araçların şoförlerinin, 24 saatlik herhangi bir süre içinde toplam olarak kaç saatten fazla araç sürmeleri yasaktır?

7 / 10

Bacakta turnike uygulama bölgesi neresidir?

8 / 10

 • Sola dönüş yapacak olan sürücülerin aşağıdakilerden hangisini yapması yanlıştır?
 • 9 / 10

  Aşağıdakilerden hangisi, trafikte diğerlerine göre daha çabuk ve fazla öfkelenen sürücülerin yol açtığı bir durum değildir?

  10 / 10

  Yerleşim birimleri dışındaki karayollarında geceleri seyrederken, yeterince aydınlatılmamış tünellere girerken, benzeri yer ve hâllerde yakılması mecburidir.Verilen ifadede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?

  Puanınız

  0%

  İlk yorum yapan siz olun

   Bir yanıt yazın

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir