İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Animasyonlu Ehliyet Sınavı Soruları nelerdir ?

Animasyonlu Ehliyet Sınavı Soruları nelerdir ?

Animasyonlu-Ehliyet-Sinav-Sorulari

Animasyonlu-Ehliyet-Sinav-Sorulari Yeni müfredatta yeni tip animasyonlu ehliyet sınav soruları ile sınavlara hazırlanmak mümkün oldu artık. MEB Bakanlıkça yapılan kamu bildirisine Ehliyet sınavında yer alan sorular içerisinde animasyon ve görsel yönünde soruların sayılarının arttırılacağı bilgisi verilmiştir

Bu bağlamda yeni dönemle sınava girecek adayların daha fazla görsel soru ile karşı karşıya kalacağı anlaşılmaktadır.

İŞİTME ENGELLİLERE sınava nasıl girecek ?

Yeni sınav soru sistemiyle birlikte işitme engelli vatandaşların sınava nasıl hazırlanacağı konusu merak konusu oluşturmaktadır. Konuyla ilgili olarak Milli eğitim bakanlı işaret dili ile animasyonları hazırlayacak sınava girecek işitme engelliler için özel bir sınav düzelecektir.Bu yeniliklerle işitme engelli vatandaşlara özel ehliyet sınav soruları hazırlanmış olacak bu çalışmayla beraber yeni dönemde sürücü adaylarını yenilikler beklemekte

Bu sebeple yeni soru düzenine göre sınava hazırlanmak gerekmektedir.

Animasyonlu ehliyet sınavı ne zaman?

Animasyonlu ehliyet sınavı  yapılacağının açıklamasıyla birlikte sürücüler ”Ehliyet sınavı ne zaman? Veya Ehliyet sınav başvurusu ne zaman yapılır?” soruları merak konusu olmaya başladı. İlgili sınavlar normal sınav takvimi ile yapılacak olup eski sınav takvimine göre uyarlanacaktır.

Animasyonlu-Ehliyet-Sinavi-Sorulari
Animasyonlu-Ehliyet-Sinavi-Sorulari

Animasyonlu Ehliyet soruları nasıl olacak ?

Yapılan açıklamada adayların daha iyi anlayabilmeleri ve trafik bilgilerinin gerçek manada oluşması adına gerçek olaylar üzerinden hazırlanmış durumların soru haline getirerek görsel zeka ve bilgileri gerçek manada sınanacaktır. Örneğin bir kavşakta sürücülerin nasıl davranacağı ,geçiş üstünlüğü trafik hal ve hareketleri konusunda görsel üzerinden sorular sorulacaktır.

Animasyonlu Ehliyet sorularında puanlama nasıl olacak ?

Eski sınavda olduğu gibi toplam 50 soru sorulacak sınavdan geçebilmek için en az yetmiş ve üzeri not olmak şartı olacaktır her soru 2 puan sayılacaktır.

 

Animasyonlu ehliyet sınav sorularına nereden ulaşabilirim ?

Ehliyethane.net web sitesi üzerinden sorular yayınlanmakta olup kaynak olarak kullanabilirsiniz.

 Ehliyethane üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir