İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ehliyet Sınav Sonuçları

Ehliyet sınav sonuçları, ehliyet  almak için MEB tarafına düzenlenen sınava giren sürücü adayları tarafından merakla beklenilen  konuların başında gelen E-sınav ehliyet sonuçları nasıl sorgulanır belli oldu

Ehliyet sınav sonuçları, Ehliyet belgesi almak için animasyonlu e-sınava giren sürücü adayların neredeyse tamamının merakla beklediği konulardan birisidir. E-sınav ehliyet sonuçları, sınav yapan kurum olan Milli Eğitim bakanlığı tarafında yayınlanmaktadır. ehliyet e-sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor, ehliyet e-

Ehliyet Sınav sonuçları açıklandı mı? 

 

el-frenini

 

Motorlu taşıt kullanmak isteyen ehliyet kursiyerleri bulundukları en yakın lokasyonda ki bir sürücü kursuna kayıt  yaparak ehliyet almak için ilk adımı atabilir. Ehliyeti almak yaklaşık 3 ay gibi bir zaman aralığında tamamlanabilmektedir. Sürücü belgesi yani Ehliyet almak için sürücü adaylarının MEB tarafından düzenlenen e-sınavdan başarılı olduktan sonrada ayrıca direksiyon sınavına girmesi gerekmektedir ve bu iki sınavdan da geçer not olması gerekmektedir.

Geçer Not alan Sürücü Adayları Ehliyet Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Ehliyet sınavları MEB tarafından belirlenen noktalar belirlenen sürülerde arasında yapılmaktadır. E-sınav sisteminin kullanımına başlamasıyla birlikte sınava giren adaylar ehliyet sınav sonuçlarını sınav bitimiyle birlikte anında öğrenebilmektedirler.

Ehliyet E-sınavı 100 puan üzerinden değerlendirilir. Toplam 50 soru bulunmakta ve her soru 2 puan sayılmaktadır. Bu sınavdan başarılı sayılabilmek için en az 70 puan veya üzerinde bir not alınması gerekir. Sınavda adayların başarılı sayılmaları için35 soruya doğru yanıt vermesi gerekmektedir.

E-sınav sonuçları 2022 öğrenmek için MEB web sitesine girerek  internet sitesi üzerinden MEB’e-sınav ehliyet sonuçları bölümünden veya Ehliyethane  web sitesinden sınav sonuçları öğrenilebilir. Ayrıcı  Çıkmış Ehliyet Soruları içinde ehliyethane web sitesini ziyaret edebilirisiniz.

 

İnternete bağlanma şansı olmayan sürücü adayları Ehliyet sınav sonuçları kayıtlı olduğu sürücü kursuna giderek veya telefonla arayarak  da öğrenilebilir. MEB ve ehliyethane web sitesinden öğrenme şansınız yoksa ilgili sonuçlar sürücülerin kayıtlı oldukları kurslara da ayrıca gönderildiğinden buralardan da öğrenilebilmektedir.

E-Sınav Sonuç Sorgulama için Milli eğitim bakanlığı web sitesine girmek ve bu alanda sınav sonuçları linkine tıklayarak T.C Kimlik No bilgileri ile sınav sonuçlarını Anında öğrenebilirsiniz.

ehliyet-sinav sonucu
ehliyet sinav sonucu sorgulama

E-sınav, elektronik ortamda MEB tarafında belirlenen belirli takvim ve aralıklarla düzenlenir. Ehliyet sınavına giren Ehliyet almak isteyen sürücü adayı, sınav sonucu için beklemesine gerek kalmadan aynı gün içerisinde sınav olduğu sınav merkezinden sınav bitimiyle birlikte anında öğrenebilmektedir.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir