İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ehliyethane Ehliyet Sınav Soruları

ehliyethane MEB müfredatına uygun çözümlere ulaşmak artık çok kolay! Ehliyet sınavlarında her yıl benzer sorular sorulur. Çünkü, kurallar büyük oranda değişmez. Bu nedenle sınavlara iyi bir şekilde hazırlanabilmek için yapabilecek en iyi şey geçmiş yılların sorularını çözmektir. Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen ehliyet sınavlarında geçmiş yıllara ait olan tüm soruları yayınlayan web sitemizde tüm bilgilere tamamen ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Konu anlatımlarının bulunduğu ayrı bir kategorimiz de vardır. Bu sayede eksik olduğunuz konular hakkında önce ders notlarının ulaşabilir, ardından farklı soru tiplerimizden çözümlere kavuşabilirsiniz.

Ehliyet Sınavına Hazır Olun

Ehliyet sınavına net bir şekilde hazırlanabilmeniz için 3 farklı sistemde soru tipleri hazırlıyoruz. Önce en çok sorulma ihtimali olan 10 soruluk testimizi çözebilir, ardından 25 soruluk detaylı konu testlerinde kendinize sınayabilir, son olarak da gerçek sınavla eş değer nitelikte olan 50 soruluk sınav sorularımızı çözebilirsiniz. Ehliyet sınavında her soru 2 puan olarak nitelendirilir. Kategoriler bazında farklı puan katsayıları bulunmaz. Bu nedenle ehliyet sınav soruları çözerek motordan alacağınız 2 puan ile ilk yardımdan alacağınız 2 puanın eşit olacağını unutmayın. Bu, soruların hep her birinin aynı öneme sahip olduğu anlamına gelir. Bu nedenle belirli bir konuya ağırlık verirken diğer bir konuyu göz ardı etmeniz mümkün değildir. Her bir konu üzerinde detaylı bir şekilde çalışıp mutlak başarıya ulaşmak için tercih edebileceğiniz web sitemizde son 10 yılda yayınlanmış olan tüm sorular mevcuttur. Soruları görsel hafızanızı geliştirmek amacıyla şekilleri ile birlikte yayına alıyor ve yanıtlarını farklı renklerde net bir şekilde görebileceğiniz biçimde yerleştiriyoruz.

Zamanın Kısıtlıysa Ehliyethane Yanında

Özellikle zamanı kısıtlı olan insanlar için veya basılı olarak kitaplardan faydalanmak istemeyenler için ücretsiz bir bilgi havuzu oluşturan web sitemizde herhangi bir ücret ödemeden tüm soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Kitaplar üzerinde aynı soruları görmekten sıkıldıysanız, işaretleme yaptıktan sonra tekrar çözüme başladığınızda kafanız karışıyorsa, sildiğiniz yanıtlar izlerinden dolayı kafanızı karıştırıyorsa yapabileceğiniz en doğru seçenek Ehliyethane markamızın çatısı altında buluşmak olacaktır. Web sitemize bilgisayardan, tabletten, telefondan ve diğer akıllı cihazlarınızdan ulaşabilirsiniz. Sadece internet erişiminin olması sorulara ulaşmanız için yeterlidir. Tek gelir kaynağı dijital reklamlar olan web sitemiz tamamıyla ücretsiz olarak sunulmuştur. Bu sayede ehliyet sınav soruları kapsamında sürüş ve teorik ehliyet sınavına hazırlanmak isteyen herkes için benzersiz seçenekler oluşturur.

 

Tüm Ehliyet Sınavlarına Tek Çözüm

Ehliyet sınavları, farklı ehliyet sınıfına tabi olan kullanıcılar için tektir. Bu nedenle motosiklet sürücüsü, otomobil sürücüsü ile kamyon sürücüsü tek bir sınava girer. Bu da sınavların sorularının çok daha önemli olması anlamına gelir. Çünkü 1 yıl B tipi ehliyet almak isteyebilir, ertesi yıl A sınıfına tabi olan ehliyet edilmek isteyebilirsiniz. Bu da mevcuttaki teorik bilgilerinizi kısa bir süre içerisinde pekiştirerek yeniden sınava girip istediğiniz sınıftaki ehliyeti alabileceğiniz anlamına gelir. ehliyet sınav soruları için sunduğumuz seçenekler sadece sınavı geçmenize değil, sınav sonrasında hayatta da işinize yarayacak bilgilerdir. İlk yardım bilgisinden motor bilgisine kadar pek çok bilgiye sahip olarak gerçek yaşamda pratiğe dökebilirsiniz. Bu nedenle sitemizde yer alan verilerden sadece ehliyet sınav soruları için hazırlananlar değil, aynı zamanda daha önce ehliyet almış ve bilgilerini pekiştirmek isteyen kişiler de faydalanabilir.

Günlük Yaşamda Gerekli Olan Bilgiler

Günlük yaşamın pratiğinde ihtiyacınız olan birçok önemli bilgiye sahip olan web sitemize tıklayarak otomobil ve ilk yardım hakkında bilgi almak için ehliyet sınavına girecek olmanıza veya halihazırda ehliyet almış olmanıza gerek yok. Otomobillere merakınız varsa, ilk yardım konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız veya sadece dönem ödeviniz üzerinde çalışmak istiyorsanız da bizi tercih edebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığının son 10 yıl içerisinde yayınladığı ehliyet sınav sorularının tamamının bulunduğu web sitemizde eksik veya hatalı bilgiye yer verilmez. Bu sayede sınavlara tam kapsamlı ve sorunsuz olarak hazırlanırsınız. Yanlış bilgiler ile sınavda geride kalmazsınız Sınavınızın geçerli olabilmesi için 70 puan ve üzeri almanız gereklidir. 70 puan almak demek, soruların 35’ini doğru bir şekilde yanıtlamak demektir. Bu nedenle eğer hedefiniz ehliyet sınav soruları ile sınavı geçmekse eksik olduğunuz konuları tek tek belirleyip önce konu anlatımlı derslerden faydalanmak, sonra da farklı test tiplerimiz ile kendinizi tam olarak sınavlara hazırlamak olacaktır.

 

Ehliyet Sınavından Başarılı Sonuçlar Alın

Her sene birçok kişinin ter döktü ehliyet sınavlarından başarılı sonuçlar alabilmek için yeterli özeni göstermeniz gereklidir. Emeğinizin karşılığını tam olarak alabilmek ve verimli bir şekilde çalışabilmek için web sitemizi tercih edip iyi bir sürücü olma yolunda aynı zamanda pratik de yapmanız gereklidir. Hem kendi yaşamınızı hem de etrafınızda bulunan insanların yaşamını riske atmamak için teorik bilgileri pratik yaşamda da kullanmanız gerektiğini unutmayın. Görsel hafızanızı kullanarak resimli ve grafik içerikli soruları da kolay bir şekilde yanıtlayabileceğiniz soru havuzumuzda en çok zorlanılan konular üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Örneğin, motor dersinin en çok zorlanılan konuları distribütör, alternatör, volan ve difransiyel gibi konulardır. Zorlayıcı olan teknik konular alanında zorlanıyorsanız çalışmalarınızı bu yönde ivmelendirmelisiniz. Sınav sistemindeki değişiklikleri sizin adınıza takip eden markamız, ister fiziki olarak katılacağınız sınavlara isterseniz de e-sınav sistemi dahilinde yayınlanan ehliyet sınav soruları etkin bir şekilde yanıtlar.

 

Tüm Ehliyet Sınavı Soruları Bu Adreste

Ehliyet sınavı sorularına kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz web sitemize günün her anında ulaşabilirsiniz. Birkaç saniye içerisinde sorulara erişerek zamanınızı da verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Teorik yazılı sınavı geçmek isteyenlerin öncelikli adresi olan Ehliyethane ile başarı size çok yakın! Zaman ve mekan kısıtlaması olmadığı gibi soru kısıtlamasının da bulunmadığı web sitemizde günün her anında ders çalışabilir ve istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Teorik yazılı sınavı geçtikten sonra direksiyon sınavına girecek, direksiyon sınavında da başarılı olduktan sonra ehliyetinizi almaya hak kazanacaksınız. Ehliyetinizi alıp trafikte aktif bir sürücü haline geldikten sonra teoride edindiğiniz bilgileri pratiğe dökme şansı bulacaksınız. yılı için ehliyet sınav sorularına hazır olun.

 

Ehliyethane’ yeTüm Türkiye’den Ulaşabilirsiniz

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden web sitemize giriş yaparak halihazırda yayınlanan soruları inceleyebilir, siz de başarısızlığa sürükleyebilecek etkenleri ortadan kaldırabilir, eksiklerinizi çok kolay bir şekilde giderebilirsiniz. Evde, işte, ofiste, yolculukta, tatilde, kısacası yaşamın olduğu her yerde biz de varız. İş yoğunluğundan muzdaripseniz veya derslerinizden dolayı ehliyet sınavına çalışmakta zorlanıyorsanız geceleri de dahil olmak üzere günün her anında kolay bir şekilde, elinize sadece telefonunuzu alarak işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Trafik işaretlerinden ilk yardım bilgilerine kadar birçok veriye aynı anda ulaşarak merak ettiğiniz soruların da yanıtını bulabilirsiniz. Sınav sorularında göreceğiniz park etmek yasaktır veya duraklama yapmak yasaktır gibi simgeleri gerçek hayatta da görüp pratiğe dökmediğiniz sürece edindiğiniz bilgilerin sınavı geçmek haricinde hiçbir önemi yoktur. Bu nedenle web sitemiz üzerinden edindiğiniz bilgilerle teorik ehliyet sınavını geçtikten sonra bunu yaşamda pratiğe dökmeyi unutmayınız.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir